Annonse
Annonse
Annonse
Annonse

JA til norsk matproduksjon

JA til norsk mat, bærekraftig produsert på norske ressurser

Liker dette: 123 MDG-ere fra hele landet vil ha grasbasert kjøttproduksjon i hele landet. Foto: Ellen Svalheim.
Liker dette: 123 MDG-ere fra hele landet vil ha grasbasert kjøttproduksjon i hele landet. Foto: Ellen Svalheim.

JA til mer korn og grønnsaker, frukt og bær

JA til mat fra skoger, enger, vidder, fjell og åker

JA til villfisk, kystfiskere, rent hav og friske fjorder

JA til norske bønder - verdensmestre i å ikke bruke antibiotika

JA til gode liv for dyra, mest mulig ute og i passe store flokker

JA til å bevare regnskogen både i verden og her i Norge

JA til gress der bare gress kan gro, og husdyrfôr fra norske ressurser

JA til blomster og bier

JA til beitemarkas biologiske mangfold (og selvsagt myrenes, fjellenes, skogenes, kystlyngheienes, strendenes)

JA til vern av matjord og hundreår gamle kulturlandskap

JA til flere små og mellomstore bruk, og til gjenreising av mange som har blitt nedlagt

JA til ville og tamme dyr

JA til kjøtt for de som vil ha det - fra glade dyr med gode liv, i mengder helsa og kloden tåler

JA til anstendig lønn til bøndene og høyere verdsetting av deres innsats

JA til økt selvforsyning

JA til flere grønne arbeidsplasser i norske primærnæringer

Spis norsk, spis sesong og spis opp!

TAKK FOR MATEN!

Hilsen 123 folke- og tillitsvalgte for MDG

Ørjan Jensen - Ordfører i Vardø, Farid Shariati - 1.kandidat i Finnmark, gruppeleder i Vadsø, Frode Elias Lindal - Talsperson Troms og Finnmark, Hilde Strand - Talsperson i Troms og Finnmark, folkevalgt i Senja, Barbara Vögele - Folkevalgt i Tromsø, Sofie Stranger - folkevalgt i Tromsø, Askil Gjerstad - Folkevalgt i Tromsø, Jonas Nielsen - lokallagsleder i Tromsø, Hanne Gideonsen - folkevalgt og lokallagsleder i Harstad, Silja Skjelnes Mattila - folkevalgt i Storfjord, Bror Martin Hansen - folkevalgt i Narvik, Lasse Høe - Harstad, Håkon Andreas Møller, folkevalgt Nordland fylkesting og Bodø, Jenny Danenbarger - Folkevalgt i Hadsel, Paro N. Lyngmo - Folkevalgt i Bodø, Bjørn Vidar Vangelsten - Lokallagsleder i Bodø, Robert Svendsen - Folkevalgt i Andøy, Thomas Johansen - fylkesleder i Nordland, Tommy Reinås - 1. .kandidat i Nord-Trøndelag, folkevalgt i Trøndelag fylkesting, Marita Nergård Gustad - 2. kandidat i Nord-Trøndelag, Ask Ibsen Lindal - 1.kandidat Sør- Trøndelag, folkevalgt i Trondheim bystyre, Svein Kåre Johansen - folkevalgt i Nærøysund, Gunnar Uglem - folkevalgt i Stjørdal, Rita Backer Natvig - lokallagsleder i Verdal, Kjartan Gjelvold -folkevalgt i Levanger, Bjørg Olsrud - folkevalgt i Inderøy, Trond Sortland Kuldvere - folkevalgt i Melhus, Karin Nordstad - folkevalgt i Grong, Mona Størdal - folkevalgt i Orkland, Tor Olav Naalsund - folkevalgt i Oppdal, Carl Johansen - 1. kandidat og folkevalgt i Møre og Romsdal, Ingvild Espelid Wold - Fylkesleder Møre og Romsdal, folkevalgt i Molde, Geir Gaarder - folkevalgt i Tingvoll, Jarle Hauge Steffensen - folkevalgt i Ålesund, Martin Andreas Hagen - lokallagsleder i Ålesund, Eli Vullum Kvande - folkevalgt i Surnadal, Øystein Settem Wold - folkevalgt i Hustadvika, Geir Klepaker . folkevalgt og lokallagsleder i Rauma, Marius Dalin - 1.kandidat i Sogn og Fjordane, Mariel Eikeset Koren - 2. kandidat Sogn og Fjordane og lokallagsleiar i Gloppen, Odd Bovim - folkevalgt i Kinn, nestleder i Vestland fylkeslag, Natalia Golis - fylkesvaraordfører i Vestland, Tina Bøe Buer - folkevalgt i Bjørnafjorden, Karina Ødegård - 1. kandidat i Oppland og folkevalgt i Lunner, Arvid Udo de Haes - folkevalgt i Jevnaker, Jon Lurås - kandidat Hedmark og fylkesleder Innlandet, Sindre Sørhus - 2. kandidat Hedmark og folkevalgt i Tynset, Johannes Wahl Gran - folkevalgt Innlandet fylkesting, Suhur Lorch-Falch - folkevalgt Innlandet fylkesting, Anne Nielsen - fylkesstyret i Innlandet, Bård Uri Jensen - fylkesstyret i Innlandet, Veslemøy Linde - fylkesstyret i Innlandet, Kristine Liodden - fylkesstyret i Innlandet, Gjermund Gjestvang - folkevalgt i Elverum, Anne Vanem - folkevalgt i Alvdal, Hilde Amundsen - folkevalgt i Stange, Paula Elvesveen - folkevalgt i Vestre Toten, Grete Antona Nilsen - folkevalgt i Østre Toten, Jon Andre Danielsen - talsperson i Gjøvik, Erlend Eggen - folkevalgt i Vang i Valdres, Ketil Rogn-Hamre - folkevalgt i Vestre Slidre, Ingebjørg Øveraasen - folkevalgt i Ringebu, Barbro Bekken - folkevalgt i Sel, Ingvild Christensen - 2.kandidat Oppland, Katrine Aalstad - 6. kandidat i Hedmark, Benedikte Nes - 1. kandidat Telemark, varaordfører i Tokke, lokallagsleder Vest-Telemark, Ingebjørg Ørnulfsdatter Nordbø - Varaordførar, Midt-Telemark, Tyke Naas - tillitsvalgt, Porsgrunn, Egil Jøsendal - folkevalgt iKviteseid, Per-Erik Schulze - folkevalgt i Kragerø, Espen Lydersen - folkevalgt i Midt-Telemark, Helle Friis Knutzen - folkevalgt i Midt-Telemark, Alexander Rügert-Raustein - folkevalgt i Rogaland fylkesting og Randaberg, Ruth Kylland Martinsen - folkevalgt i Birkenes, Margit Fausko - 1. kandidat Buskerud, Magnus Thun - 2. kandidat Buskerud og folkevalgt i Drammen, Benedicte Lund - 1. kandidat Østfold, folkevalgt i Moss, Simen Paulsen - 2. kandidat Østfold og folkevalgt i Halden, Kristoffer Robin Haug - 2. kandidat Akershus og 2. vara til Stortinget, Ida Julsen - 3. kandidat i Østfold og folkevalgt og lokallagsleder i Fredrikstad, Birgitte Sterud - fylkesleder i Viken, Thomas Land - fylkesstyret i Viken, Morten Brunvoll - fylkesstyret i Viken, Kjersti Mosbakk - lokallagsleder i Nannestad og fylkesstyret i Viken, Alexandra Torgersen - fylkesstyret i Viken, Cathrin Janøy - folkevalgt i Drammen, Frank Vigart Eriksen - folkevalgt i Sarpsborg, Helene Winther Gjerløw - lokallagsleder og folkevalgt i Sarpsborg, Marit Eckhoff - lokallagsleder i Vestby, Trygve Olsen - folkevalgt i Vestby, Louise Brunborg Ness - folkevalgt i Vestby, Marita Kristiansen - folkevalgt i Vestby, Brit Eva Helgedal - lokallagsleder og folkevalgt i Modum, Janicke Karin Solheim - 6. kandidat i Buskerud og folkevalgt i Lier, Linn Suktamuk-Rygg - 6. kandidat i Akershus og folkevalgt i Eidsvoll, Marthe Arnesen - folkevalgt i Nordre Follo, Hans Martin Enger - varaordfører i Nordre Follo, Jens Nordahl - folkevalgt i Nordre Follo, Øyvind Solum - folkevalgt i Viken fylkesting, Eivind Hoff-Elimari - ordfører og lokallagsleder i Nesodden, Inger-Johanne Marheim - lokallagsleder i Frogn, Martin Løken - varaordfører i Ås, Sten Inge Tunli - lokallagsleder i Indre ØStfold, Jo Inge Buskenes - folkevalgt og lokallagsleder i Nes, Nina Guzman Toft - lokallagsleder i Drammen, Cecilie Søvik - folkevalgt og lokallagsleder i Kongsberg, Vibeke Julsrud - folkevalgt og lokallagsleder i Halden, Lars Martin Mediaas - nestleder i Fredrikstad, Kristin Antun - folkevalgt i Viken fylkesting og Nannestad, Kim Zimmer - folkevalgt i Bærum, Eline Stangeland - 5. kandidat i Akershus og folkevalgt i Lillestrøm, Ernst-Modest Herdieckerhoff - varaordfører i Lørenskog, Mona Vestlie - lokallagsleder i Lillestrøm, Berna Marie Sommerset - lokallagsleder i Ullensaker, Eirik Ballestad - folkevalgt i Ullensaker, Enid Josefine Bertha - folkevalgt i Hole, Marius Hagen - folkevalgt i Indre Østfold, Gullborg Møller-Nielsen - lokallagsleder i Moss, Kenneth Bush - folkevalgt i Moss, Anne Erita Bertha - folkevalgt i Ringerike, Truls Gulowsen - sentralstyremedlem, Sigrid Z. Heiberg - fylkesleder i Oslo.

Neste artikkel

Om bunadsølv og arvesølv