Jul, Jesus og jævlig dyr ribbe!

Gi meg jul, Jesus og jævlig dyr ribbe! Med kjærlighet kommer betalingsvillighet, skriver Nina Sundquist.

For jeg vil nemlig betale. Ikke litt men dyrt for god norsk råvare, laget av flinke bønder, pakket og skåret i Norge. I fjor fant jeg Gilderibbe på billigsalg til 14.90 per kilo før jul. Billigere enn hundepølsa jeg kjøper til bikkja mi. Skal vi le eller gråte? Skal vi bli forbanna eller fortvilet?

Kjære leser. Denne artikkelen er forbeholdt våre abonnenter.

Digital

Bestill

10 uker for 10 kr

Neste artikkel

Tenk på hvordan du bruker pengene dine!