Doha, Qatar (NTB): Kurt-Asle Arvesen har spolert vårsesongen etter at han var uheldig og brakk det høyre kragebeinet på den andre etappen av Qatar Rundt mandag.
| Publisert 08.02.2010 kl 13:26 Oppdatert 08.02.2010 kl 13:43 |
Dagbladet.no melder at Arvesen var uheldig og veltet i den nøytrale sonen av traseen, altså før den offisielle starten var gått.
– Et absurd uhell, sier Kurt Asle Arvesen til Nettavisen.
– Vi var i ferd med å starte etappen. Jeg lot en annen rytter passere meg, men plutselig ble det smalere. Jeg mistet kontrollen og stupte i bakken, forteller Arvesen til teamsky.com.
Han kommer nå til å gå glipp av en rekke vårklassikere som følge av skaden.
– Et kragebeinsbrudd er uheldig uansett på hvilket tidspunkt av sesongen det kommer, men det er spesielt ille nå ettersom jeg var i ferd med å starte et helt nytt sykkelår, sier eresfjordingen.
Johan Kaggestad sier at et kragebeinsbrudd alltid er ubehagelig og kommer ubeleilig, men han sier også at alt tyder på at Arvesen kan komme raskt i gang med treningen igjen.
– Jeg vil tro at han kan sitte på en stasjonær sykkel innendørs og være i trening i løpet av en uke, sier Kaggestad til dagbladet.no.
Søndag vant Kurt Asle Arvesen og co. i Team Sky lagtempoetappen som innledet Qatar rundt. Edvald Boasson Hagen var først over mål av Team Sky-rytterne, så han la ut på annen etappe mandag i den gule ledertrøya.
Arvesen brakk kragebeinet også i fjor, på den tiende etappen i Tour de France.
– Denne gangen fikk jeg bruddet i den andre skulderen. Det er litt flaks oppi alle uflaksen. Nå håper jeg at det skal gå like greit å bli kvitt denne skaden som det var forrige gang jeg brakk kragebeinet, sier Arvesen. (©NTB)