Eventyrgården Eidet gård i Trysil selges til halv pris

Prisen på storgård i Trysil er halvert på to år.

Publisert: 23.01.2012 19:51
Kart

Verditaksten på storgården Eidet gård i Engerneset nord for Jordet i Trysil er 10 millioner kroner.

Se annonsen på Finn: Eidet gård

 

For to år siden ble gården lagt ut for privat salg for første gang til 13 millioner kroner. I dag er prisen halvert. 6,9 millioner kroner er prisen i dag. Årsaken til prisfallet er at gården forsøkes å tvalgsselges.

 

Megler på eiendommen Anders Opgård i Hedmark Eiendom, mener dagens prisantydning ligger på et mer realistisk nivå.

 

- Jeg tenker at dette er en riktigere pris. Til grunn for prisantydningen den gang lå en privat takst på 13 eller 14 millioner kroner, sier han til Østlendingen.

 

Gården er fra 1897 og ble renovert i 2002. Det er 270 kvadratmeter boligareal, men det er skogområdene og hyttetomtene som er tilknyttet gården som drar prisen opp.

 

- Det er en utfordring å finne kjøper til en slik gård. Det er mye å tenke over for en kjøper. Det er familieforhold, planer for gården og driftsgrunnlaget, sier Opgård.

Temaord til denne artikkelen:

Mest lest

Laster module

Nationen FLERE NYHETER