Mandag 21.05.2012 UKE 21
Laster
I Sverige foreslås det nå at jegere og dyreeiere skal få tilsendt SMS om hvor det til enhver tid befinner seg ulver. Foto: Scanpix

I Sverige foreslås det nå at jegere og dyreeiere skal få tilsendt SMS om hvor det til enhver tid befinner seg ulver. Foto: Scanpix

Sendere på alle ulvepar foreslås i Sverige

- Sett radiosender på alle ulvepar, og send ut SMS om hvor de befinner seg til jegere og dyreeiere.

Publisert: 06.07.2011 19:20

Slik lyder et forslag som länsstyrelsen i Värmland har sendt til den svenske regjeringen, melder Aftonbladet onsdag.

 

Ved hjelp av radiosendere og SMS vil jegere og dyreeiere til enhver tid kunne vite hvor ulvene befinner seg, heter det i forslaget.

 

Sverige har fått mye EU-kritikk for sin ulvejakt, og det svenske Miljödepartementet har bedt tolv länsstyrelser om å begrunne hvorfor lisensjakten på ulv skal opprettholdes.

 

EU-kommisjonen mener ulvejakten i Sverige er ulovlig, og har krevd at svenskene stanser ulvejakten.

 

Temaord til denne artikkelen:

Mest lest

Laster module
Nationen • 
SISTE NYTT
  • Amerikanerne blir feitere og feitere

    Amerikanerne blir feitere og feitere

    36 prosent av voksne amerikanere er i dag ekstremt overvektige, og i 2013 vil andelen ha økt til 42 prosent, advarer forskere.

  • Kampen om kirken

    Kampen om kirken

    Noen frykter at en fristilt kirke blir mindre demokratisk og åpen. Andre mener at skillet truer vår kristne kultur.

  • - Trugsmål frå regjeringa

    - Trugsmål frå regjeringa

    Svenn Arne Lie reagerer sterkt på Stortinget ikkje får diskutere rammene i årets jordbruksoppgjer

  • Sp kjempa for nytt tilbod sist det var brot

    Sp kjempa for nytt tilbod sist det var brot

    Då det i 2000 var brot mellom staten og bondeorganisasjonane, var Senterpartiet i opposisjon og jobba knallhardt for eit betre tilbod enn det bondeorganisasjonane hadde takka nei til..